Aktivity 2022

Plán činnosti Ružová stužka n.f. a Europa Donna Slovakia rok 2022

Aktuality

január 2022 - október 2022

Nová online súťaž: RUŽOVÁ TUŽKA

Podeľ sa s nami o svoje životné skúsenosti na tému: "Ako do môjho života vkročil nevítaný hosť - rakovina prsníka, ako sa zmenil môj postoj k životu, čo mi to dalo, čo mi pomohlo nájsť pevný bod v rozkývanom svete."

7. január 2022

Môj rok 2021...ako som našla lásku, krásu a poéziu v každodennosti...

Výstava Anny Držíkovej bude otvorená 7.1.2022 v Preventívnom centre v Onkologickom ústave sv. Alžbety a ukončená slávnostnou derniérou.

November 2021 - Február 2022

Erika Kramárová a jej prekrásne kytice z mydla

Výroba mydiel a mydlových kytíc...

stále

Virtuálna galéria umelcov s životnou skúsenosťou s onkologickým ochorením

Podporujeme umelcov s životnou skúsenosťou s onkologickým ochorením (osobne alebo v blízkej rodine)

Január

 • Online súťaž: RUŽOVÁ TUŽKA, osobné príbehy na tému: "Ako do môjho života vkročil nevítaný hosť - rakovina prsníka, ako sa zmenil môj postoj k životu, čo mi to dalo, čo mi pomohlo nájsť pevný bod v rozkývanom svete."

Plán činnosti na rok 2022

 1. Výstavy obrazov umelcov survivors spojené s výukou verejnosti o predchádzaní onkologickému ochoreniu cez správnu životosprávu, účasť na mamografickom skríningu a tréning samovyšetrenia na výukových modeloch prsníka počas trvania výstavy dobrovoľníčkami. Akcia je spojená s odovzdaním vzdelávacích materiálov.
  V pláne: umelkyne: A. Držíková, K. Petrejová, M. Daňková, K. Olíková, L. Drobová, E.Králová.
 2. ED Slovakia a Ružová stužka n.f. spolu s OZ Amazonky vytvoria online akciu BHD Umenie a humanita 2022
 3. Beh pre zdravé prsia 2022 akcia BHD Europa Donna Slovakia a Ružová stužka n.f., OZ Amazonky a Onkomamky
  28.5.2022 online aj prezenčne na Železnej studienke v Bratislave pod záštitou MZSR a NOI.
 4. BHD Europa Donna 2022 Pink October
  15.10.2022 deň Breast Health Day celoeurópskej akcie Europa Donna:
  1. Osvetliť dominanty miest, v ktorých sú preverené skríningové mamografické pracoviská na ružovo (pink farba je symbolom prevencie rakoviny prsníka)
  2. V októbri prebehnú vzdelávacie akcie pre vysokoškoláčky a vysokoškolákov o predchádzaní vzniku onkologického ochorenia prsníkov správnou životosprávou, pohybom, účasťou na mamografickom skríningu: Chráň svoje zdravie aj zdravie svojej matky! (Trnava, Košice, Trenčín, Bratislava…) spojené s výukou samovyšetrenia prsníkov na výukových modeloch a rozdávanie vzdelávacích materiálov
  3. Konferencia preverených skríningových mamografických pracovísk spojená s tlačovou konferenciou MZ SR a NOI s podporou platformy pac. organizácii vrátane RS n.f. a ED Slovakia Vrátane akcie Poď na mamografiu, ja som už bola...
  4. Vzdelávanie žien čakajúcich na mamografické vyšetrenie v čakárni vzdelávacími materiálmi, vzdelávacími nahrávkami akcií...