Dovoľte mi, aby som sa predstavila. Moje meno je Katarína Olíková. Narodila som sa v Bratislave 14.decembra 1977 ako multifunkčná osoba, ktorá počas svojho života prešla od folklóru cez stavarinu, psychológiu a marketing až k umeniu.

V januári 2015 mi ako 37 ročnej mamine takmer 2-ročného syna diagnostikovali zhubný nádor prsníka. Vďaka okolnostiam, osudu, rodine, Bohu, Vesmíru, intuícii, priateľom, vôli, láske, humoru, liečbe...sa mi otvorili akési dvere kamsi...a zmenili môj život, priority, pohľad, vnímanie...od základov.

Počas procesu náročnej liečby som vyrástla a vytváraním nielen seba, ale aj všetkého naokolo, mi bola daná šanca, ktorá mi zachránila život. Začala som vyrábať maličkosti, ktorým vdychujem život a nechávam ich potom žiť ich vlastným, či už ide o rôzne drobné šperky, maľované záložky do kníh, večné kalendáre, hodiny, zvonkohry, šité anjeliky plnené levanduľou z našej záhradky alebo obrazy, ktorými vyjadrujem odrazy mojej či Vašej duše.

Od môjho „znovuzrodenia“ pred tromi rokmi som sa nielen začala vyjadrovať farbami, ale podarilo sa mi nevedomky ovplyvniť aj iných ľudí, vďaka čomu som ilustrovala knihu, maľovala interiéry v reštauračnej prevádzke a materskom centre, bola som spoluautorkou Empatických pohľadníc, ktoré som vytvárala spolu s občianskym združením Amazonky, maľovala som s detičkami po transplantácii kostnej drene v tábore, mohli ste si ma „pozrieť“ na troch výstavách v Bratislave (Namaľuj svoj svet, Obrazy Tvojej duše, Tretia) a jednej v Trnave (Emócie), v Reflexe na Markíze, prečítať v pár rozhovoroch v časopisoch a na internete (Časopis Happy, Moja psychológia, Naša nemocnica, lenprezeny.sk, svethomeopatie.cz) či vypočuť v rádiu (Opri sa o mňa RTVS Rádio Slovensko 22.10.2017, Nočná pyramída RTVS Rádio Slovensko 8.2.2018), robím kurzy maľovania srdcom Namaľuj svoj svet a naďalej tvorím a pomáham s projektami tým, ktorí ma potrebujú.